Volkswagen Caddy. Fot. Wikimedia Commons, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/1.0/deed.pl

Volkswagen Caddy. Fot. Wikimedia Commons, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/1.0/deed.pl

Aktualności

3 mln samochodów wyjechało z fabryki VW Poznań. To nie koniec – „Pierwsze roboty zostały już zainstalowane w nowej spawalni”

Dokładnie 22 lutego o godzinie 10-tej z taśmy produkcyjnej Volkswagen Poznań zjechał samochód nr 3 000 000. Wielkopolska fabryka ma powody do świętowania, ale wkrótce przed nią kolejne wyzwania. Od marca zwiększy się przepływ pojazdów w hali logistycznej, natomiast od przyszłego roku rozpocznie się produkcja nowego samochodu.

Jubileuszowy model to Volkswagen Caddy Kombi Comfortline z silnikiem 2.0 TDI/140 KM w kolorze niebieskim Acapulco, w wersji Edition 35 z czarnym dachem. Samochód z numerem 3 000 000 pozostanie w wewnętrznej flocie Volkswagen Poznań – poinformowała w komunikacie Patrycja Kasprzyk, rzecznik prasowy VW Poznań.

W ramach ciekawostki można dodać, że budowa tego pojazdu trwała 2,5 dnia. Równocześnie powstawała również karoseria samochodu.

Od 1993 roku w fabryce VW Poznań powstało 16 modeli, które należą do różnych marek koncernu Volkswagen. Były produkowane tu m. in Skoda Felicia i Octavia, a także Volkswagen Passat i Polo. Dziesięć lat później zakład przeobraził się w samodzielną fabrykę, w której wytwarzane są modele: VW Caddy i VW Transporter.

W poznańskiej fabryce zakończyła się modernizacja zakładu. Została wybudowana nowa hala logistyczna, a także rozbudowano spawalnię. – Nowa hala logistyczna umożliwi nam integrację powierzchni logistycznych, znajdujących się do tej pory się poza terenem zakładu. Dzięki temu zredukowany zostanie ruch wahadłowy ciężarówek pomiędzy Poznaniem i Swarzędzem – wyjaśniał Joerg Pott z VW Poznań

Od marca do hali logistycznej w Poznaniu będzie przyjeżdżać 6 samochodów transportowych na godzinę. W 2020 roku zostanie uruchomiona produkcja VW Caddy 5 z alternatywnym napędem.

Zakład w Poznaniu przygotowuje się na nowe generacje pojazdów. W styczniu uruchomiliśmy halę logistyczną i pierwsze roboty zostały już zainstalowane w nowej spawalni – poinformował prezes VP Dietmar Mnich.

Volkswagen Poznań jest największym producent samochodów w Polsce.Grupa posiada 4 zakłady w Wielkopolsce: dwa w Poznaniu oraz po jednym we Wrześni i Swarzędziu-Jasinie. Spółka zatrudnia w Wielkopolsce ponad 11 tys. osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *