Czy nowe inwestycje przyczynią się do dalszego rozwoju Strefy?

Czy nowe inwestycje przyczynią się do dalszego rozwoju Strefy?

Aktualności

W województwie kujawsko-pomorskim kolejne firmy zwolnione z podatku dochodowego

Nowa ustawy o Polskiej Strefie Inwestycji przynosi kolejne, pozytywne rezultaty. Dzisiaj Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała dwie decyzje o zwolnieniu z podatku dochodowego dla inwestorów, którzy zamierzają ponieść nakłady 43 mln zł. – Witamy w naszej strefowej rodzinie nowych przedsiębiorców. Jak widać nowa ustawa o wspieraniu inwestycji stwarza impulsy inwestycyjne zarówno dużym, globalnym firmom, jak i rodzimym przedsiębiorcom – zauważył Paweł Lulewicz, wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Pierwsza z decyzji o wsparciu dotyczy firmy Formeleon. Spółka specjalizuje się w produkcji maszyn i narzędzi, przyrządów kontrolnych i montażowych czy podzespołów do maszyn. Inwestor deklaruje zainwestować w strefie  31 mln zł w m. in. budowę nowego zakłady produkcyjny czy zakup maszyn. Formeleon ma zatrudnić także nowych pracowników. PSSE wydała decyzję o zwolnieniu z podatku dochodowego przez 15 lat.

PSSE podjęła również postanowienie o zwolnieniu z podatku dochodowego dla firmy Mikro-Met. To polska firma, który od 1983 r. zajmuje się produkcją komponentów dla branży automotive oraz armatury wodnej i gazowej. Zakład w Brodnicy wykonuje detale toczone i frezowane ze stali i mosiądzu. Właściciel Mikro-Met zadeklarował się do poniesienia nakładu 12 mln zł na nową linię produkcyjną oraz stworzenie nowych miejsc pracy.

Obie inwestycje są zlokalizowane na ternie województwa kujawsko-pomorskiego. – To strategiczny obszar dla naszej spółki. Wspieramy tu rozwój biznesu polskiego i zagranicznego, o czym świadczą kolejne decyzje, dzięki którym powstaną nowe miejsca pracy – mówi Przemysław Sztandera, prezes PSSE.

W ramach nowej ustawy o PSI Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna podjęła decyzję o wsparciu dla 12 firm – 8 z województwa kujawsko-pomorskiego oraz 4 z województwa pomorskiego. W zakresie nowych zasad wsparcia publicznego firmy mogą ubiegać się o zwolnienie z podatku dochodowego na okres od 10 do 15 lat niezależnie od miejsca inwestycji. Zasady wsparcia publicznego w ramach Polskiej Strefy Inwestycji omówiliśmy w osobnym artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *