Anwil obsługuje dziennie ponad 200 załadunków

Anwil obsługuje dziennie ponad 200 załadunków

Aktualności

Nowa hala logistyczna VW w Poznaniu. Ma przyjmować 6 samochodów ciężarowych na godzinę

W tym roku Volkswagen w Polsce obchodzi swoje 25-te urodziny. W ostatnim ćwierćwieczu z taśm produkcyjnych koncernu zjechało 3 mln pojazdów, a grupa zainwestowała w  polskie zakłady ponad 8 mld zł. Wkrótce VW otworzy w Poznaniu swoją najnowszą inwestycję – halę logistyczną.

Obiekt o powierzchni 46 tys. m2 będzie miał ważne znaczenie w funkcjonowaniu całej grupy Volkswagena w Polsce. Tak na początku grudnia mówił o tym Joerg Pott: – Nowa hala logistyczna umożliwi nam integrację powierzchni logistycznych, znajdujących się do tej pory się poza terenem zakładu. Dzięki temu zredukowany zostanie ruch wahadłowy ciężarówek pomiędzy Poznaniem i Swarzędzem – mówił kierownik logistyki w poznańskim zakładzie. Dodał także: – Bezpośrednie połączenie z halą produkcyjną otwiera nam także możliwości wdrożenia innowacyjnych procesów dostarczania materiałów na linie produkcyjne, takich jak autonomiczne transporty między halami.

Budowa obiektu rozpoczęła się w maju ubiegłego roku. Obecnie trwają pracę wykończeniowe wewnątrz budynku. Na początku grudnia w powstającej hali logistycznej zawieszono wiechę.

Satysfakcji z nowej inwestycji nie krył także Piotr Olbryś, szef zakładowej „Solidarności”: – Nowe inwestycje są zawsze wyrazem zaufania Koncernu i podkreśleniem, że na pracownikach Volkswagen Poznań można polegać. Dla mnie, jako przedstawiciela pracowników, jest to przede wszystkim gwarancja stabilnych i dobrych miejsc pracy, co jest szczególnie ważne w okresie dynamicznych zmian na rynku motoryzacyjnym. Rozwój poznańskiej fabryki Volkswagena pokazuje nam, że już dziś przygotowujemy się do tych zmian – powiedział Olbryś.

Według VW do nowego obiektu będzie przyjeżdżać 140 samochodów ciężarowych – 6 pojazdów na godzinę. – Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań logistycznych ruch samochodów ciężarowych zmniejszy się w porównaniu do stanu obecnego – przedstawił koncern na swojej stronie internetowej.

Warto zauważyć, że w poznańskiej fabryce oprócz budowy hali logistycznej trwa także rozbudowa spawalni, której docelowa wielkość wyniesie 14,4 tys km2 .

Cyt: https://volkswagen-poznan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *