Tym razem kamera programu „Fabryki w Polsce” zawitała do polskiego, rodzinnego przedsiębiorstwa Sigro. W najnowszym odcinku opowiemy Wam o procesie produkcji drewna, które może stać się elementem drzwi lub okien. W jaki sposób w zakładzie Sigro odbywa się segregacja drewna? Dlaczego do surowca dodawane są specjalne sondy? Wszystkiego dowiecie się z naszego programu, oglądajcie!
W programie jeden z zarządzających firmą opowiedział także, dlaczego sklejenie trzech desek to wcale nie taka prosta sprawa. – Żeby skleić bardzo dokładnie elementy drewna, należy je najpierw wyheblować. Sprzęt, którym dysponujemy jest niezwykle precyzyjny. Dzięki niemu proces strugania w naszym zakładzie zbliżył się do obróbki metali, pracujemy na setnych częściach milimetra – zauważył w programie „Fabryki w Polsce” Marek Siemański, dyrektor Spółki II Sigro.
Sigro to rodzinne przedsiębiorstwo, które powstało w 1991 roku. Założyciel firmy to Zygmunt Kamiński, który swoje bogate doświadczenie w branży zdobył podczas wieloletniej pracy w niemieckich stolarniach.
Od lat .90 wiele w produkcji firmy się zmieniło, m.in. w 2008 roku powstała nowa fabryka spółki w Dąbrowie Górniczej. Obecnie w Sigro pracuje już drugie pokolenie rodziny Kamińskich.
Pracownicy firmy zajmują się głównie produkcją kantówki. W dąbrowskim zakładzie powstaje kantówka okienna, drzwiowa (do drzwi wewnętrznych, przesuwanych), a także płyty klejone różnego zastosowania czy biomasa.
W ciągu miesiąca w fabryce Sigro powstaje 200 tys. metrów bieżących gotowego produktu.
Rodzinne przedsiębiorstwo szczyci się wysoką jakością swoich produktów. Odpowiedni dobór surowca, nadzór jakościowy Instytutu Techniki Okiennej czy wysokiej jakości maszyny to jedne z przyczyn takiego stanu rzeczy. Firma zapewnia także o całkowitym braku krzywizn i skręceń, na co ma wpływ wielowarstwowa budowa i odpowiednia metoda suszenia surowca.
Dodaj komentarz