Anwil obsługuje dziennie ponad 200 załadunków

Anwil obsługuje dziennie ponad 200 załadunków

Technologie

Anwil wdrożył system szybszej obsługi załadunku. To jeden z elementów projektu zwiększenia produkcji

Spółka Anwil, producent nawozów sztucznych z Włocławka uruchomiła zautomatyzowany system ważenia pojazdów. Według obliczeń logistyków nowy system o 25% przyspieszy cały proces: od chwili rejestracji kierowcy do opuszczenia transportu z załadunkiem. Anwil podkreśla, że uruchomienie nowoczesnego systemu ważenia to część szerszego projektu zwiększenia produkcji.

W 2021 roku Anwil planuje uruchomić trzecią instalację do wytwarzania nawozów azotowych. We Włocławku produkcja ma się zwiększyć z 966 tys. ton do prawie 1,5 mln ton rocznie.

Nowoczesny proces ważenia będzie jednym z elementów przyspieszenia procesu załadunku. W jaki sposób będzie to funkcjonować? Na początku kierowca otrzyma sms z informacją o możliwości wjazdu transportu na teren zakładu. Wygeneruje ją automatycznie system kontrolujący. Następnie kierowca zostanie skierowany do wolnego stanowiska załadunkowego. Po sprawdzeniu identyfikatora, prowadzący pojazd będzie mógł wjechać na teren fabryki. Specjalne czujniki wyślą do systemu informację o właściwym położeniu pojazdu. Następnie kierowca opuści samochód i rozpocznie jego ważenie. – Wykorzystuje do tego specjalny terminal wyposażony w automatyczną drukarkę listów przewozowych, dzięki czemu możliwa jest kontrola zarówno wjeżdżających, jak i wyjeżdżających samochodów – informuje Grupa Anwil.

Spółka z Włocławka obsługuje dziennie ponad 200 załadunków. – Dzięki uruchomieniu nowoczesnego systemu automatyzującego jeden z elementów tego procesu udało się zlikwidować „wąskie gardło”, jakim była przepustowość wag samochodowych. Przy tak dużym ruchu, skrócenie czasu obsługi jednego samochodu o minutę oznacza dwie do trzech godzin mniej pracy na każdej z wag, co pozwala wyeliminować powstawanie ewentualnych zatorów –  mówi Lech Zobniów, Dyrektor Biura Logistyki w ANWIL S.A.

Anwil jest spółką Grupy Orlen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *