Nowa fabryka firmy Schöck w Tychach

Nowa fabryka firmy Schöck w Tychach

Aktualności

Nowa fabryka firmy Schöck w Tychach. Ma zwiększyć produkcję łączników termoizolacyjnych

Schöck to międzynarodowa spółka obecna w 14 państwach świata. Firma jest obecna w Polsce od 10 lat. Wkrótce powstanie jej nowa fabryka w Tychach. – Nowoczesny obiekt, większe możliwości produkcyjne, nowe miejsca pracy i kolejne inwestycje to droga do zrównoważonego rozwoju dla polskiego oddziału firmy Schöck – Janusz Kumor, Dyrektor Zarządzający.

Firma jest jednym z liderów wśród producentów elementów izolacji termicznej i akustycznej. Specjalność Schöcka to dostarczanie rozwiązań dla budownictwa jednorodzinnego i wielorodzinnego.

W tyskiej fabryce będą produkowane łączniki termoizolacyjne Isokarb, które zostaną dostarczone zarówno na rynki polskie jak i zagraniczne (m. in. niemiecki i austriacki).

Powstanie nowa hala produkcyjna o wielkości 3,5 tys m2 . – Tak duża powierzchnia daje nam większe możliwości rozwoju. Będziemy w stanie przyjąć znacznie większą liczbę zamówień bez uszczerbku na czasie ich realizacji, a także zoptymalizować wiele procesów logistycznych. – Czesław Gąsiorek, kierownik tyskiego zakładu Schöck 

Nowa fabryka firmy Schöck w Tychach

Nowa fabryka firmy Schöck w Tychach

Firma ma swoje zakłady w 14 państwach na świecie, gdzie zatrudnia ok. 900 pracowników. Główna siedziba firmy to Baden-Baden. Jakie są główne cele Schöcka? – Jesteśmy przede wszystkim zainteresowani rozwojem gotowych do montażu elementów budowlanych, będących elementami statyki, które przynoszą znaczne korzyści w dziedzinie fizyki budowli, takie jak na przykład unikanie mostków cieplnych czy wytłumienie dźwięków uderzeniowych w budynku. Naszym głównym produktem jest Schöck Isokorb – nośny element termoziolacyjny, zapobiegający powstawaniu mostków cieplnych na wystających elementach budowlanych, takich jak balkony, pergole czy zadaszenia – informuje firma na swojej stronie internetowej.

Uroczyste otwarcie tyskiej fabryki ma nastąpić 4 kwietnia 2019r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *