Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Aktualności

Cel inwestycji w Olszytnie – 5 mln opon rocznie

Znany producent opon – firma Michelin, obecna w Stolicy Warmii od 23 lat zainwestuje tu prawie 170 milionów złotych. 22 listopada zainaugurowano budowę nowej linii produkcyjnej, opartej na nowoczesnych urządzeniach. Inwestycja zostanie ukończona w 2022 roku.

Produkcja opon klasy premium, 5 milionów produktów rocznie, wzrost konkurencyjności firmy – takie cele stawia sobie kierownictwo firmy wobec nowej inwestycji w w Olsztynie. Warto dodać, że 7% transakcji sfinansuje Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

– Nasza kolejna inwestycja przyczyni się nie tylko do rozwoju fabryki i dalszego umocnienia jej pozycji w Grupie Michelin. Znaczną część prac budowlanych, tak jak w przypadku innych inwestycji, powierzymy firmom z Warmii i Mazur, przyczyniając się w ten sposób do wzmocnienia gospodarki regionu. Otrzymana subwencja rządowa to cenne wsparcie w realizacji naszego projektu – powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Michelin Polska Jarosław Michalak.

Firma jest jednym z największych pracodawców w regionie – zatrudnia w Olsztynie 5 tysięcy osób.

Michelin produkuje opony do samochodów osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, motocykli oraz sprzętu rolniczego i budowlanego. Firma ma 70 zakładów produkcyjnych w 17 krajach. W Polsce Grupa Michelin posiada fabrykę opon w Olsztynie, w tym także Centrum Logistyczne. Nad Wisłą firma funkcjonuje od 1995 roku. Michelin zainwestował tu ok. 1 mld euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *