Wizualizacja nowe0j fabryki Daikin. Fot. daikin.eu

Wizualizacja nowe0j fabryki Daikin. Fot. daikin.eu

Aktualności

Rozpoczęła się największa zagraniczna inwestycja

Wartość: 300 mln euro. Nowe miejsca pracy: 3000. Powierzchnia działki: 320 tys. m2. Tak w telegraficznym skrócie wyglądają informacje związane z rozpoczęciem wielkiej inwestycji firmy Daikin Europe w Ksawerowie.

Daikin Europeto to spółka zależna Daikin Industries z siedzibą w japońskiej Osace. Przedsiębiorstwo jest światowym liderem w branży systemów pomp ciepła, klimatyzacji oraz filtracji powietrza. Japoński koncern na całym świecie zatrudnia 89 tys. osób. Na terenie Europy firma posiada 12 zakładów produkcyjnych.

W nowej fabryce będą produkowane pompy ciepła, które wciąż zyskują na popularności. Dlaczego firma zdecydowała się na rozpoczęcie wielkiej inwestycji akurat w Polsce?

Polska atrakcyjna dla inwestorów

Uroczyste rozpoczęcie budowy fabryki. Fot. Ministerswo Rozwoju i Technologii

Uroczyste rozpoczęcie budowy fabryki. Fot. Ministerswo Rozwoju i Technologii

Decyzja o budowie fabryki w Ksawerowie pod Łodzią była spowodowana kilkoma czynnikami. Przede wszystkim inwestycja pozwoli firmie na dostęp do innych rynków oraz umożliwi korzystanie ze stabilnych łańcuchów dostaw. Nie bez znaczenia jest także dostęp do wysoko wykwalifikowanych pracowników.

– To największa w ostatnich latach inwestycja zagranicznej firmy w Polsce i największa w historii Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ostatnie lata są rekordowe pod względem napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski. Atrakcyjność inwestycyjna Polski jest potwierdzona w różnego rodzaju rankingach eksperckich, a także ma odzwierciedlenie w ratingach polskiej gospodarki. Nasze atuty to przede wszystkim atrakcyjne położenie geograficzne, wielkość rynku, wysoko wykwalifikowane kadry, sieć uczelni czy zachęty skierowane do inwestorów – powiedział podczas rozpoczęcia budowy fabryki minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Zakończenie budowy fabryki jest planowane w kwietniu przyszłego roku. Trzy miesiące później zostaną uruchomione linie produkcyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *