Nowa fabryka w Wodzisławiu Śląskim. Fot. ekookna.pl

Nowa fabryka w Wodzisławiu Śląskim. Fot. ekookna.pl

Aktualności

Duża inwestycja w Wodzisławiu Śl. Polski producent zamierza zatrudnić nawet 3 tys. osób

Największy producent okien w Europie, to firma z… Polski. Firma Eko-Okna dotychczas posiadała jedną fabrykę w Kornicach k. Raciborza. Niedawno został uruchomiony kolejny duży zakład w Wodzisławiu Śląskim. Spółka ma duże ambicje związane ze zwiększeniem mocy produkcyjnych. W związku z tym planowana jest masowa rekrutacja.

– Dotąd cała produkcja Eko-Okien odbywała się w zakładzie w Kornicach koło Raciborza. Oprócz okien powstają tam jeszcze drzwi, bramy garażowe, ogrodzenia, rolety, żaluzje fasadowe i moskitiery. Otwarcie zakładu produkcyjnego w Wodzisławiu Śląskim jest przełomowym momentem w historii firmy. Od teraz produkcja biegnie równolegle w dwóch osobnych fabrykach – mówi Tomasz Marek, dyrektor zakładu Eko-Okien w Wodzisławiu Śląskim.

Nowy zakład to inwestycja o wartości kilkuset milionów złotych. Fabryka w Wodzisławiu Śląskim jest bardzo duża, jej powierzchnia to 117 tys. m2. Mieści się tam hala produkcyjna, magazyn wysokiego składowania, magazyn wyrobów gotowych oraz biura.

Docelowo w wodzisławskiej fabryce będzie funkcjonowało sześć linii do produkcji szyb zespolonych oraz dziesięć linii do produkcji okien typowych. W nowym obiekcie będą także wytwarzane nietypowe drzwi, okna i systemy przesuwne, rolety oraz moskittiery.

„Poszukujemy głównie pracowników produkcyjnych”

Władze Eko-Okien będą dążyły do systematycznego zwiększania mocy produkcyjnych. W związku z tym firma poszukuje nowych pracowników do nowej fabryki w Wodzisławiu Śląskim.

Obecnie w śląskiej fabryce pracuje 300 osób. Jednak docelowo zatrudnienie w zakładzie może znaleźć dziesięć razy tyle pracowników.

– Poszukujemy głównie pracowników produkcyjnych, którzy zajmują się cięciem, obróbką i składaniem elementów, okuwaniem, frezowaniem czy pracami montażowymi. Obsługują przy tym narzędzia i maszyny niezbędne na danym stanowisku. W Wodzisławiu Śląskim funkcjonuje też rozwijający się dział handlowy, w którym pracują osoby ze znajomością języków obcych m.in. francuskiego, włoskiego i niderlandzkiego –dodaje dyrektor zakładu Tomasz Marek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *