Fabryki w Polsce

Jak powstają okna i drzwi tarasowe z drewna? [VIDEO]

Okna i drzwi tarasowe to wizytówka domów i mieszkań. Wielu użytkowników przykłada wagę do ich estetycznej i ciekawej prezencji. W programie Fabryki w Polsce zobaczycie, jak powstają te produkty. Odwiedziliśmy znanego polskiego producenta.

Dako to rodzinne przedsiębiorstwo z Nowego Sącza. Okna, drzwi i bramy garażowe tej firmy cieszą się popularnością nie tylko w Polsce, ale we Francji, Niemczech czy państwach azjatyckich. Postanowiliśmy odwiedzić ogromną (3,5 hektara powierzchni) fabrykę nowosądeckiej firmy.

Pierwszy krok w produkcji drewnianych okien i drzwi tarasowych to odpowiedni dobór materiału. W naszym materiale opowiedzieliśmy jaki rodzaj drewna jest stosowany w firmie Dako.

Produkcja w fabryce opiera się na automatyzacji. Podczas obróbki pracownicy umieszczają drewno w urządzeniu i nastawiają odpowiedni program. Maszyna sama impregnuje, suszy i szlifuje materiał, z którego następnie powstaną okna i drzwi tarasowe.

Kamera naszego programu była także obecna podczas malowania i lakierowania produktu. Jakie warstwy lakieru nakładane są w nowosądeckiej fabryce? O tym opowiedzieliśmy w naszym programie. Zobaczycie także m.in. montaż okuć czy nakładanie szyb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *