Stacja benzynowa PKN Orlen

Stacja benzynowa PKN Orlen

Aktualności

Dobra informacja dla zmotoryzowanych. Będą dalsze obniżki cen paliw 

Nowy Rok wita dobrymi informacjami wszystkich zmotoryzowanych: będą dalsze obniżki cen paliw. Które regiony mogą liczyć na najlepsze ceny, a w których jest drożej? Czy obniżki cen paliw wpłyną na obniżenie cen produktów żywnościowych?

Od drugiej połowy listopada utrzymuje się, korzystna dla kierowców, tendencja spadkowa cen paliw. W porównaniu do ubiegłego roku – jest to zauważalna zmiana, zwłaszcza w przypadku ceny oleju napędowego (rok temu droższa o ponad 1 zł, w porównaniu do obecnego) czy benzyny 95 (30 gr droższa). Ceny są stabilne pomimo utrzymującego się konfliktu w rejonach Morza Czerwonego, gdzie biegnie jeden z najważniejszych szlaków transportowych. 

Jak wynika z prognoz e-petrol ceny paliw w Polsce od 8 do 14 stycznia będą wynosić:

  • 6,73-6,86 zł/l benzyny Pb98,
  • 6,18-6,30 zł/l benzyny Pb95,
  • 6,41-6,53 zł/l oleju napędowego ON,
  • 2,89-2,96 zł/l autogazu LPG.

Gdzie można się spodziewać najatrakcyjniejszych cen? W Wielkopolsce. Kosztują tam: benzyna 95 – 6,10 zł/litr, natomiast olej napędowy – 6,30 zł za litr. Natomiast najwięcej zapłacą mieszkańcy Mazowsza. Litr benzyny 95 wyniesie ich około 6,32 zł, natomiast oleju napędowego – 6,51 zł. 

Niestety, zniżki na stacjach paliw nie przełożą się na spadek cen żywności. Dynamikę cen podbijają rosnące koszty pracy, energii elektrycznej oraz wysoka inflacja. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *