Fabryki w Polsce

Fabryka radości. Co tam słychać w Energylandii?

26 hektary rozmaitych atrakcji: roller-coasterów, karuzel, torów wodnych czy zjeżdżalni. To Park Rozrywki Energylandia w Zatorze. Obiekt położony między aglomeracją śląską a małopolską każdego roku odwiedza ponad milion turystów. W planach właścicieli jest osiągnięcie liczby 4 mln gości w 2024 r. W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” gościliśmy w zatorskim Parku Rozrywki, gdzie przedstawiliśmy m.in. strefę wodną, najwyższy w Europie megacoaster „Hyperion” czy atrakcje kaskaderskie. Oglądajcie!

Park Rozrywki w Zatorze został utworzony w 2014 roku. Nie wszyscy wiedzą, że głównym inicjatorem budowy tego projektu… były dzieci właścicieli – Agaty i Marka Goczałków. Rodzina, przebywając we Włoszech odwiedziła tamtejszy park rozrywki Gardaland. Dzieci Goczałków zapytały rodziców – dlaczego by nie wybudować takiego miejsca w Polsce?

W Zatorze znajduje się ok. 80 atrakcji dedykowanych klientom z różnych grup wiekowych. Dla tych najmłodszych przeznaczona jest Bajkolandia, natomiast rodzinna zabawa odbywa się w strefie familijnej. Pragnący adrenaliny odnajdą swoje atrakcje w strefie ekstremalnej, a ci mokrej zabawy – w water parku. Wszystko to w ramach jednego biletu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *