Praca w fabrykach

Akcja Rekrutacja w ZF Group

Program „Akcja Rekrutacja” zagościł w polskiej siedzibie firmy ZF Group. To międzynarodowy koncern produkujący nadwozia, układy napędowe, jak również aktywne i pasywne systemy bezpieczeństwa. W naszym programie pokazaliśmy pracę w częstochowskim zakładzie firmy. O swoich zadaniach opowiedzieli nam operator linii produkcyjnej poduszek powietrznych, pracownik działu utrzymania ruchu, inżynier planowania jakości oraz specjalista automatyk.

ZF Group to firma z długoletnią historią. Została założona w 1915 roku. Obecnie koncern na całym świecie zatrudnia 147 tys. pracowników w prawie czterdziestu krajach świata.

W Częstochowie pracownicy ZF Group wytwarzają m. in. poduszki powietrzne oraz pasy bezpieczeństwa. Odbiorcami ich produktów są największe marki samochodów – Peugeot, Citroen, Fiat, BMW czy Mercedes.

W programie pracownicy opowiedzieli o swoich obowiązkach, przedstawili także jakie warunki powinni spełniać potencjalni kandydaci. Obecnie ZF Group w Częstochowie poszukuje pracowników produkcyjnych oraz specjalistów w dziedzinie inżynierii produkcji, logistyki i utrzymania ruchu. W materiale pracownicy opowiedzieli także o zdobywaniu swojego doświadczenia, dzięki czemu mogli liczyć na awans w firmie.

Oprócz Częstochowy polskie siedziby ZF Group znajdują się także w Łodzi (gdzie mieści się ośrodek naukowo badawczy firmy) oraz w Czechowicach Dziedzicach i Bielsku Białej – gdzie pracownicy projektują oprogramowania oraz przeprowadzają testy i procesy walidacji dla elektrycznych układów wspomagania kierownicy. Natomiast w zakładzie firmy w Gliwicach produkowane są układy wspomagania hamulcowego.

W 2016 r. łączne obroty spółki osiągnęły kwotę 35,2 mld euro. Firma ZF jest jednym z największych dostawców przemysłu motoryzacyjnego na całym świecie. Niemiecki producent inwestuje każdego roku około 6 % wartości swojej sprzedaży na prace badawczo-rozwojowe.

Koncern ZF dąży do osiągnięcia w nadchodzących latach tzw. Wizji Zero – mobilnej przyszłości pozbawionej wypadków i szkodliwej emisji. Drogą do osiągnięcia tego celu jest rozwijanie i produkcja elektroniki wspierającej zaawansowane systemy bezpieczeństwa – można przeczytać czytamy w komunikacie prasowym ZF Group.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *