Huta Miedzi Cedynia. Fot. KGHM

Huta Miedzi Cedynia. Fot. KGHM

Aktualności

Huta KGHM spełnia rygorystyczne kryteria

Certyfikat The Copper Mark zostaje przyznany zakładom, które przestrzegają najważniejszych norm środowiskowych, społecznych i zarządczych. Aby je otrzymać firma musi spełniać 32 rygorystyczne kryteria. Kolejna Huta należąca do KGHM może pochwalić się takim wyróżnieniem.

Marka The Copper Mark to standard rynkowy, który ma ważne znaczenie na rynku miedziowym. Jest on potwierdzeniem, że uczestnicy programu zapobiegają, łagodzą i naprawiają negatywny wpływ na ludzi i środowisko.

Przy przyznawaniu certyfikatu bierze się pod uwagę m.in. działania na rzecz ochrony środowiska, warunki pracy, prawa pracowników, praktyki w zakresie zarządzania ryzykiem czy współpraca z lokalnymi społecznościami.

Nowoczesna walcownia

Huta Miedzi Cedynia. Fot. KGHM

Huta Miedzi Cedynia. Fot. KGHM

Prestiżowy certyfikat otrzymała Huta Miedzi Cedynia, która spełniła 32 kryteria Copper Mark. To kolejny zakład KGHM, który może się poszczycić wyróżnieniem. Od 2021 r. standardy tego programu spełniają także huty KGHM w Głogowie oraz Legnicy.

– Huta Miedzi „Cedynia” jest nowoczesną walcownią, która stale wdraża nowe techniki produkcyjne i działa zgodnie z wszystkimi normami środowiskowymi. W ostatnim czasie uruchomiliśmy prototypową maszynę do cięcia granulatu, która spełniła wszelkie oczekiwania. Setki metrów drutu i walcówki cięte są na idealnie odmierzone odcinki i to dwa razy szybciej. Obecnie huta może produkować 4 tys. ton granulatu rocznie, a dotychczas było to 2 tys. ton – mówi Ryszard Jaśkowski, dyrektor naczelny Huty Miedzi Cedynia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *