Elektronika użytkowa. Fot. Pixabay

Elektronika użytkowa. Fot. Pixabay

Technologie

Firma z Torunia nawiąże współpracę z producentem Iphone’ów?

Noctiluca to toruńska firma, która dostarcza emitery nowej generacji. Spółka ma już na swoim koncie podpisaną umowę z LG Display. Zarząd firmy poinformował, że rozpoczęto testy i rozmowy biznesowe z największym na świecie producentem elektroniki użytkowej. Eksperci zastanawiają się, kto to może być.

Emitery produkowane przez pracowników Noctiluca to związki organiczne w postaci proszku, które wzbudzone energią z baterii świecą. W ten sposób tworzy się kluczowy element wyświetlaczy znajdujących się w telewizorach, smartfonach czy innych urządzeniach mobilnych.

Noctiluca nie poinformowała z kim podpisano wstępną umowę. Wiadomo jedynie, że partner biznesowy to największy na świecie producent elektroniki użytkowej, który specjalizuje się również w oprogramowaniu i usługach online. Wiele wskazuje, że tajemniczym kontrahentem może być Apple, czyli producent Iphone’ów.

Zarząd toruńskiej spółki poinformował, że podpisano kontrakt typu Evaluation License Agreement. Umowa oznacza formalne rozpoczęcie testów emiterów firmy Noctiluca. W międzyczasie będą się odbywać rozmowy biznesowe. Ich celem będzie doprowadzenie do wspólnej pracy nad rozwojem technologii zoptymalizowanej pod materiały TADF i hiperfluorestencyjne (emitery trzeciej i czwartej generacji).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *