Zakład MPLAB. Fot. Facebook

Zakład MPLAB. Fot. Facebook

Aktualności

Inwestycja w Nowej Soli: “Jesteśmy doskonałą lokalizacją dla zaawansowanych technologii”

Jak można do niewielkiego miasta przyciągnąć zarówno inwestorów, jak i wykwalifikowaną kadrę inżynierską? Poważnymi inwestycjami w branżę związaną z robotyką. To przykład Nowej Soli, gdzie władze nie ukrywają, że mają duże nadzieje w związku z uruchomieniem nowego projektu.

Wczoraj, 12 października, rozpoczęła się budowa nowej fabryki firmy MPLAB Prototypes. Spółka zajmuje się projektowaniem i produkcją zrobotyzowanych linii dla różnych gałęzi w oparciu o roboty przemysłowe.

Uroczystość otwarcia inwestycji. Fot. Facebook

Uroczystość otwarcia inwestycji. Fot. Facebook

Inwestycja w Nowej Soli składa się z dwóch części. W pierwszym budynku znajdzie się hala usługowo-produkcyjna, gdzie będzie odbywał się montaż maszyn i linii produkcyjnych. Natomiast drugi z budowanych obiektów to część biurowa, w której swoją pracę wykona zespół inżynierski.

Realizacją inwestycji zajmie się polsko-holenderska firma WPIP-BP Proprerties.

Przedstawiciele miasta nie kryją satysfakcji z nowej inwestycji. Są przekonani, że dzięki inwestycji związanej z robotyką zwiększy się innowacyjność regionalna i atrakcyjność Nowej Soli dla potencjalnych inwestorów, a do miasta w województwie lubuskim przyjadą wykwalifikowani inżynierowie.

– Nowy inwestor to dowód, że jesteśmy przyjaznym miejscem dla biznesu i doskonałą lokalizacją dla zaawansowanych technologii. Mimo to wciąż pracujemy nad tym, aby Nowa Sól była przyjazna, innowacyjna i atrakcyjna dla inwestorów – powiedział prezydent Nowej Soli Jacek Milewski.

Uruchomienie nowego zakładu MPLAB Prototypes jest planowane w lutym 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *