To kolejna koreańska inwestycja w Polsce Fot. Pixabay

To kolejna koreańska inwestycja w Polsce Fot. Pixabay

Aktualności

Inwestycji koreańskich ciąg dalszy…

W ostatnim czasie producenci z Korei Południowej coraz chętniej inwestują w Polsce. To choćby fabryka żywności Kimchi w Krakowie czy projekt ANP Enertechu w Skarbimierzu związany z bateriami jonowo-litowymi. Tym razem w województwie wielkopolskim firma AJU zamierza uruchomić zakład za 300 mln zł.

Uroczyste podpisanie umowy. Fot.  Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Uroczyste podpisanie umowy. Fot. Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Firma AJU Poland swoją fabrykę postawi w Bytniu (powiat szamotulski, 30 km od Poznania). Będzie to czwarty zakład koreańskiej spółki na świecie. Dotychczas firma uruchamiała produkcję jedynie w Korei Płd., Chinach oraz Meksyku.

W wielkopolskim zakładzie będą powstawały wyroby stalowe z blach powlekanych. Znajdą one swoje przeznaczenie przy produkcji sprzętu AGD oraz w ramach branży budowlanej.

– W zależności od oczekiwań naszych odbiorców, arkusze blach będą poddawane cięciu, tłoczeniu, szlifowaniu, polerowaniu, powlekaniu powłokami, w tym kolorem, w celu otrzymania nowoczesnych oraz estetycznych kształtów, struktur i faktur – twierdzi Do Yean Lee, prezes AJU POLAND.

Główny cel uruchomienia zakładu w Polsce to chęć skrócenia łańcuchu dostaw. Zapewne istotny czynnik przy podjęciu decyzji stanowiła również dobra infrastruktura, dostęp do odpowiednich kadr oraz deklaracja wsparcia ze strony podmiotów publicznych.

Linie produkcyjne w wielkopolskiej fabryce zostaną uruchomione w połowie 2024 roku. Pracę znajdzie tam ponad 200 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *