Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Aktualności

Kolejny koreański inwestor w Polsce. „Będziemy się tu stabilnie rozwijać”

W ostatnim czasie producenci z Korei Południowej bardzo chętnie inwestują w Polsce. Czy to stały trend? Kilka miesięcy temu informowaliśmy o projekcie koncernu Enchem, którego pracownicy zajmą się na Dolnym Śląsku wytwarzaniem soli litu. Produkt ma być wykorzystywany w akumulatorach samochodowych. W ramach tej samej branży zainwestuje kolejna firma z Korei.

150 mln zł. Taką kwotę na budowę nowej fabryki zamierza przeznaczyć ANP Enertech, koreański producent komponentów do baterii litowo-jonowych.

Nowy zakład powstanie w Skarbimierzu (woj. opolskie). Oznacza to, że fabryka Enertech będzie oddalona jedynie 50 kilometrów od wspomnianej inwestycji firmy Enchem w podwrocławskich Kobierzycach.

Dzięki nowemu projektowi ANP Enertech pracę znajdzie 100 osób. W skalbmierskiej fabryce będą produkowane wtórne środki przewodzące do baterii litowo-jonowych.

Dlaczego Koreańczycy inwestują w Polsce?

Warto podkreślić, że inwestycja w Skarbimierzu będzie pierwszym zagranicznym zakładem produkcyjnym koreańskiego producenta. Prezes firmy Kwangmin Lee zauważył, że o wyborze lokalizacji w Polsce zadecydowało znaczenie naszego kraju dla rozwoju rynku pojazdów elektrycznych i sektora energetycznego.

– Jesteśmy przekonani, że będziemy się tu stabilnie rozwijać nie tylko w zakresie produkcji akumulatorów CNT do pojazdów elektrycznych, ale także w sektorze energii odnawialnej i branży nowoczesnych wyświetlaczy elektronicznych – powiedział prezes ANP Enertech Kwangmin Lee.

W inwestycję na Opolszczyźnie zaangażowani byli także przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Prezes tej instytucji nie krył satysfakcji z powodu kolejnej inwestycji koreańskich producentów.

– To kolejny koreański inwestor, który w ostatnim czasie wybrał nasz kraj na lokalizację zaawansowanych procesów w branży e-mobilności. Mogłoby się wydawać, że pandemia COVID-19 zmniejszy apetyt koreańskich firm na lokowanie tego typu biznesu w Polsce, ale nic takiego nie miało miejsca. Od wybuchu pandemii ściągnęliśmy do Polski niemal tyle samo projektów sektora e-mobilności, ile zamknęliśmy przed rokiem 2020 – powiedział prezes PAIH Krzysztof Drynda, cytowany w komunikacie.

Fabryka w Skarbimierzu ma zostać uruchomiona w grudniu przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *