Fabryki w Polsce

Jak powstają konstrukcje dla przemysłu morskiego? [VIDEO]

Morze to idealne miejsce do uzyskiwania energii z farm wiatrowych. Olbrzymie konstrukcje, które na to pozwalają muszą być odporne zarówno na warunki atmosferyczne, jak i wpływ wody morskiej. W najnowszym odcinku programu Fabryki w Polsce możecie zobaczyć ich produkcję.

Odwiedziliśmy zakład firmy HFG Polska z Opola. Pracownicy tej fabryki zajmują się tworzeniem konstrukcji do stawiania farm wiatrowych czy ram do podnoszenia elementów konstrukcyjnych platform wiertniczych. Największe konstrukcje mają 40 metrów długości i ważą nawet 250 ton.

W naszym programie przedstawiamy Wam różne procesy, które towarzyszą produkcji wielkich stalowych konstrukcji. Zobaczycie cięcie plazmowe specjalnej blachy czy spawanie łukiem krytym. Ciekawym działaniem jest prostowanie zespawanych elementów płomieniowo, w ten sposób niwelowane są naprężenia i odkształcenia.

Za co w fabryce HFG Polska odpowiada wytaczarka płytowa? W jaki sposób olbrzymia konstrukcja jest łączona za pomocą wózka spawalniczego? Dowiecie się tego z najnowszego odcinka programu Fabryki w Polsce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *