Fabryki w Polsce

#FabrykiPrzyszłości: Produkcja sprzętu AGD [VIDEO]

AGD, czyli artykuły gospodarstwa domowego to urządzenia powszechnie stosowane w naszych miejscach zamieszkania. Ciężko nam sobie wyobrazić funkcjonowanie bez pralki czy lodówki. W najnowszym odcinku programu „Fabryki Przyszłości” pokażemy Wam, w jaki sposób podczas produkcji sprzętu AGD korzysta się z innowacyjnych technologii.

W ramach naszego programu odwiedziliśmy fabrykę firmy Biazet. Kilkadziesiąt lat temu przedsiębiorstwo było znane z produkcji telewizorów Helios. Następnie wytwarzano głównie na potrzeby marki Philips.

Jednak około dziesięć lat temu firma przeszła prawdziwą transformację, o której opowiemy w naszym programie. Dzisiaj w białostockiej fabryce możemy znaleźć czternaście linii produkcyjnych oraz własne laboratorium. W ramach naszej wycieczki po zakładzie odwiedzimy kilka działów fabryki, m.in. montażu, wtryskarek czy tampodruku.

W programie „Fabryki Przyszłości” opowiemy Wam szerzej o innowacyjnych systemach, które pomagają w optymalizacji produkcji. Przedstawimy m.in. moduł WMS wspierający zarządzanie magazynem wysokiego składania czy APS Factory, który pomaga przy harmonogramowaniu produkcji. Dowiecie się także więcej o narzędziach służących do tworzenia scenariuszy szybkiej reakcji na wypadek awarii w fabryce lub o programach, które samodzielnie na podstawie danych tworzą zadania dla pracowników magazynów.

Jakie funkcje odkurzaczy są sprawdzane w zakładowym laboratorium? Na czym polega metoda hot-stampingu? Skąd operator maszyny w fabryce Biazet dowiaduje się o obowiązkach na dany dzień? Odpowiedź poznacie w programie „Fabryki Przyszłości”, oglądajcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *