Fabryki w Polsce

Jak powstają farby plakatowe? [VIDEO]

Czy wiecie, co mogą mieć wspólnego roboty i farby? W najnowszym odcinku programu Fabryki w Polsce zobaczycie, jaką rolę odgrywają automatyczne urządzenia przy produkcji plakatówek.

Aby zobaczyć ten proces, odwiedziliśmy fabrykę firmy St. Majewski. To zakład o ponad 120-letniej tradycji, szerzej o jego dziejach przeczytacie TUTAJ.

Najważniejszą czynnością podczas produkcji farb jest mieszanie. Tę rolę w śląskiej fabryce firmy spełniają mieszadła szybkoobrotowe. Czy wiecie, jakie surowce są stosowane w fabryce St. Majewski? Odpowiedź poznacie w naszym programie.

Przedstawiamy Wam także automatyczną linię dozowania. Tu bardzo ważna jest precyzja, bowiem farby znajdują się w niewielkich słoiczkach. Dlatego za rozlewanie 2-3 tys. litrów produktu dziennie odpowiadają roboty.

W fabryce St. Majewski wszystko jest na bieżąco monitorowane. Jak możecie zobaczyć w filmie, specjalna kamera sprawdza jakość zakręcenia farb oraz stan zapełnienia produktu.

Na końcu odcinka pokazujemy Wam procesy układania i pakowania farb. W tym przypadku również istotną rolę odgrywają roboty, które składają opakowanie składające się nawet z 40 kolorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *