Fabryki w Polsce

Jak powstają GRY PLANSZOWE? [VIDEO]

Karty i gry planszowe to rodzaje rozrywki popularne od wielu lat na całym świecie. A czy jesteście ciekawi jak powstają materiały, które mogą trafić także do Waszych domów? Odwiedzamy fabrykę największego producenta kart i gier planszowych na świecie.

W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” zobaczycie zakład firmy Cartamundi, który mieści się w Krakowie. Film pokazuje różne procesy, które towarzyszą powstawaniu gier, choćby cięcie arkuszy, sztancowanie czy owijanie talii kart. Czy wiecie do czego służby rożkarka? Jakie są zalety skorzystania z papieru Glassine? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w naszym programie.

Największy producent w branży

Firma Cartamundi została utworzona w 1970 w belgijskim Turnhout. Spółka powstała z połączenia trzech różnych podmiotów  – Brepols, Van Genechten i Biermans. Tak narodził się największy na świecie producent gier planszowych i karcianych. Każdego dnia w zakładach Cartamundi powstaje milion rozmaitych gier.

Belgijski producent posiada zakłady w Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Meksyku oraz w Polsce. Nad Wisłą firma jest obecna od 1991 roku.

Monopoly, Uno, Cluedo. To marki gier znane na całym świecie. W ofercie Cartamundi można znaleźć rozmaite propozycje – od gier strategicznych i ćwiczących dobrą pamięć, po te dedykowane na „męski wieczór”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *