Paczkomaty InPost. Fot. Kaja Kowalewski, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons.

Paczkomaty InPost. Fot. Kaja Kowalewski, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons.

Aktualności

Rośnie zapotrzebowanie na paczkomaty. Powstanie nowa fabryka

W dobie pandemii COVID-19 co raz więcej konsumentów kupuje swoje towary za pośrednictwem kuriera. Wygodnym rozwiązaniem są paczkomaty, dzięki którym możemy odbierać nasze zamówienia o dowolnej porze. Nic więc dziwnego, że firma InPost musi zwiększyć produkcję swoich urządzeń…

City Logistics Kraków Airport. To projekt nowoczesnej powierzchni magazynowej, która będzie położona tuż obok lotniska i niedaleko węzła autostrady A4. Inwestycja jest realizowana przez firmę Panattoni, czyli jednego z liderów wśród deweloperów powierzchni przemysłowych.

To właśnie na terenie nowego parku logistycznego powstanie fabryka paczkomatów. Oprócz zakładu produkcyjnego, In Post zamierza utworzyć nowe centrum badawczo-rozwojowe z dwoma laboratoriami i showroomem.

Opatentowane pomysły

W nowym zakładzie pracownicy będą zajmować się m.in. elektromontażem modułów. Natomiast w ramach prac rozwojowych będą testowane nowe rozwiązania. Warto dodać, że większość elementów zastosowanych przy produkcji urządzeń została opatentowana przez firmę Rafała Brzoski.

–Zapotrzebowanie na nowe urządzenia zarówno w Polsce, jak i w Europie powoduje, że, obok nowych sortowni i centrów logistycznych oraz inwestycji w IT, naszym priorytetem jest umocnienie pozycji jako czołowego innowatora i producenta Paczkomatów w Europie. Dzięki temu znacznie zwiększymy nasze możliwości wdrażania kolejnych urządzeń, a także będziemy mogli szybko wprowadzać nowe, innowacyjne rozwiązania w naszych maszynach i jako pierwsi testować pomysły, których nikt jeszcze nie zastosował na rynku – zauważa Rafał Brzoska, prezes InPost.

Każdego tygodnia sieć Paczkomatów powiększa się o kolejne 100 urządzeń.

Koniec budowy nowej fabryki jest planowany w czerwcu obecnego roku. Zakład produkcyjny paczkomatów ma zająć ponad 7 tys. m2 i będzie wyposażony, m.in. w panele fotowoltaiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *