Fabryki w Polsce

Jak powstają klapy przeciwpożarowe? [VIDEO]

W najnowszym odcinku programu Fabryki w Polsce przedstawiamy Wam produkcję urządzeń, które mogą uratować życie. Klapy przeciwpożarowe są montowane w systemach wentylacji ogólnej i zabezpieczają budynek na wypadek pożaru.

Podstawowa funkcja klap przeciwpożarowych to przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się ognia, temperatury i dymu. Można je stosować w stropach i w ścianach. Aby zobaczyć, jak powstają te produkty, zobaczyliśmy od środka fabrykę firmy Smay z małopolskiego Podłęża. To producent kompleksowych rozwiązań w zakresie systemów wentylacyjnych.

Podstawowy materiał do produkcji klap przeciwpożarowych to blacha ocynkowana. Bardzo istotna jest precyzyjna obróbka materiału. Zwróćcie uwagę na stopień automatyzacji i robotyzacji w firmie. W przypadku wycinania blachy, maszyna sama dobiera narzędzia i wykonuje frezowanie oraz wycinanie potrzebnych materiałów.

W programie pokazaliśmy Wam także obowiązki pracowników gniazda montażowego. Ich zadaniem jest m.in. zakładanie uszczelek czy mocowanie siłowników. Z kolei dział kontroli jakości precyzyjnie sprawdza stan wyprodukowanych klap – ich przydatność, a także bezpieczeństwo produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *