Fabryki w Polsce

Jak powstaje pieczywo tostowe? [VIDEO]

Niektórzy z Was nie wyobrażają sobie śniadania bez porannych tostów. Postanowiliśmy się przyjrzeć tajnikom powstawania tego przysmaku. W najnowszym odcinku programu Fabryki w Polsce zobaczycie zakład firmy Dancake, gdzie produkowane jest pieczywo tostowe.

Fabryka Dan Cake z Chrzanowa dostarcza swoje produkty nie tylko na rynek polski. Pieczywo tostowe, bułeczki maślane czy muffinki trafiają także do wielu innych europejskich krajów.

Naszą podróż po zakładzie firmy zaczęliśmy od przygotowania składników. 40 ton mąki. Taka ilość produktu w ciągu miesiąca jest zużywana na terenie fabryki Dan Cake. A jakie inne składniki są wykorzystywane podczas produkcji pieczywa tostowego? M.in. o tym opowiadamy w naszym programie.

Następnie zobaczycie, w jaki sposób formowane jest ciasto. Dzielarka rozkłada je na kęsy, które trafiają do pieca. Tam pod wpływem 200 stopni Celsjusza tworzy się kształt, barwa oraz aromat chleba. Kolejny krok to stygnięcie produktu, odbywa się to w wysokim pomieszczeniu przypominającym wieżę. Dopiero teraz można przystąpić do krojenia chleba.

Dan Cake przywiązuje istotne znaczenie do odpowiedniego zapakowania pieczywa tostowego. Chodzi o to, aby zminimalizować liczbę mikroorganizmów. Dzięki temu nie trzeba do produktu dodawać konserwantów.

W naszym programie zobaczycie także procesy kontroli jakości oraz pakowania. Nie zabrakło też ujęć z nowoczesnego, zautomatyzowanego magazynu. Pracują tam zrobotyzowane wózki, które umieszczają pieczywo na regałach albo przekazują towar do wysyłki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *