Fabryki w Polsce

Jak powstają klocki COBI?[VIDEO]

To nie są zwykle klocki. Już samą ich specyfiką może być to, że korzysta z nich wielu dorosłych. Klocki Cobi to polska marka rozpoznawalna na całym świecie. Aby zobaczyć fabrykę, w której powstają klocki konstrukcyjne odwiedziliśmy polskiego producenta.

Firma Cobi powstała w 1987 roku. Pierwsze kroki w branży to tworzenie puzzli i gier planszowych. Dopiero kilka lat później uruchomiono pod Warszawą linię do produkcji plastikowych klocków konstrukcyjnych. Od 1997 r. firma posiada swój zakład na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu.

To właśnie tę fabrykę przedstawiliśmy Wam w programie „Fabryki w Polsce”. Byliśmy obecni w różnych działach zakładu (dział projektowy, narzędziownia, dział pakowania). Z naszego programu będziecie mogli się dowiedzieć więcej np. o tworzeniu prototypu klocków czy o surowcach używanych do produkcji.

Cobi może poszczycić się bardzo dużym zakładem o wielkości prawie 25 tys. m2, w którym jest zatrudnionych 250 pracowników. Równie rozległe jest mieleckie centrum logistyczne firmy. W magazynie wysokiego składowania znajduje się 5000 miejsc paletowych.

Polska marka na całym świecie

Obecnie COBI jest największym producentem klocków konstrukcyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada swoje biura m.in. na terenie Niemiec, Wielkiej Brytanii czy USA. Międzynarodowa sieć sprzedaży polskiego producenta obejmuje 50 krajów świata.

Oprócz produkcji klocków konstrukcyjnych, COBI zajmuje się także dystrybucją różnego rodzaju zabawek. W ofercie firmy można znaleźć: zabawki interaktywne, zestawy kreatywne, gry edukacyjne i strategiczne, lalki, figurki akcji oraz plastikowe modele do sklejania.

Firma podkreśla, że jej produkty spełniają restrykcyjne, europejskie wymogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *