Fabryki w Polsce

Jak powstają opakowania na cukierki? [VIDEO]

W najnowszym odcinku programu Fabryki w Polsce pokazaliśmy zakład firmy BISS z Kolbuszowej. To rodzinne przedsiębiorstwo, które od 30 lat zajmuje się produkcją opakowań foliowych. W naszym materiale zobaczycie proces drukowania opakowań na cukierki.

Firma z Podkarpacia wie, jak przygotować opakowania estetyczne, które przyciągną klientów do słodkości. Z ich usług korzystali giganci rynku spożywczego, m.in. Lidl czy Biedronka.

Projekt opakowania. Od tego rozpoczyna się cały proces powstawania opakowań na cukierki. Pracownicy BISS po ustaleniu z klientem decydują m.in. o wymiarach nadruku oraz używanych kolorach.

Następnie przygotowywane są matryce oraz farby. Kolbuszowski zakład ma duży wybór, bowiem w palecie znajduje się 2300 kolorów. Jak możecie zobaczyć w naszym programie w kolejnym kroku drukarz umieszcza wałki z matrycami w drukarkach, a na odwijak nakładana jest folia. W ciągu minuty maszyna tworzy 200-300 metrów opakowań.

Laminowanie, sezonowanie oraz bobinowanie. Także te procesy zobaczycie w programie Fabryki w Polsce. Jaką rolę w całym procesie odgrywa spektofotometr? W jaki sposób firma BISS wprowadza zasady recyklingu w swojej produkcji? O tym także opowiadamy w naszym materiale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *