Fabryki w Polsce

Jak powstają urządzenia filtrowentylacyjne? [VIDEO]

Podczas spawania czy cięcia metali wydzielają się niebezpieczne zanieczyszczenia. Aby chronić swoich pracowników producenci montują urządzenia filtrowentylacyjne. W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” pokazujemy kulisy produkcji tych mechanizmów.

Z jakich elementów składa się urządzenie filtrowentylacyjne? Jak wygląda montaż komór filtracyjnych? Z jakiego materiału wykonana jest obudowa wentylatora? Na te pytania odpowiadamy w naszym programie. W odcinku odwiedzamy różne miejsca zakładu firmy Klimawent z Gdyni, poznajemy obowiązki m.in. pracowników działu produkcji aparatury elektrycznej, działu montażu czy laboratorium firmy.

Ponad sto rodzajów produktów

Hala produkcyjna Klimawentu. Fot. klimawent.com.pl

Hala produkcyjna Klimawentu. Fot. klimawent.com.pl

Firma Klimawent powstała w 1992 roku. Obecnie spółka z Pomorza jest jednym z liderów w branży filtrowentylacji w Polsce. Choć trzeba też wspomnieć, że już od ponad dwudziestu lat produkty firmy trafiają także do odbiorców w Europie, Ameryce oraz Azji.

Klimawent posiada bogate portfolio, w ofercie firmy znajdziemy 120 typów produktów.

– Jesteśmy nie tylko producentem wentylatorów przemysłowych, ale także urządzeń filtrowentylacyjnych, odciągów stanowiskowych, wyciągów spalin oraz wysoko wyspecjalizowanych systemów do obsługi uciążliwych procesów technologicznych. Tworzymy także rozwiązania, które pozwalają na wydzielenie stref dla palaczy w obiektach różnego rodzaju – informuje Klimawent na swojej stronie internetowej.

Produkty firmy z Gdyni trafiają głównie do fabryk i zakładów przemysłowych. Jednak systemy wentelacyjne mogą być także zamontowane w obiektach użyteczności publicznej czy zwykłych mieszkaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *