Fabryki w Polsce

Jak powstają wentylatory przemysłowe? [VIDEO]

W ostatnich dniach na własnej skórze możemy odczuć siłę upałów. W niektórych fabrykach nadmierne ciepło jest częstym zjawiskiem, dlatego wielu producentów korzysta z wentylatorów przemysłowych. Aby zobaczyć, jak powstają te urządzenia, odwiedziliśmy firmę Venture Industries z Grudziądza.

Fabryka Venture Industries w Grudziadzu. Fot. venture.pl

Fabryka Venture Industries w Grudziadzu. Fot. venture.pl

Odlewy z metali, roboty czy obróbka skrawaniem. Właśnie takie procesy zobaczycie w najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce”.

Pierwszym działem, który odwiedziliśmy była odlewnia. Na podstawie produkcji elementów wentylatorów przemysłowych dowiecie się, czym różni się odlewanie kokilowe od piaskowego.

Zobaczyliśmy też pracę działu obróbki plastycznej. Wycinarki laserowe, prasy, a także roboty. Tego typu urządzenia obrabiają kolejne elementy wentylatora przemysłowego. W dalszej części pokażemy Wam także dział obróbki skrawaniem, gdzie tokarki czy urządzenia CNC obrabiają wirniki czy elementy podstawy urządzenia. Naszą podróż zakończymy w miejscu, gdzie wszystko się łączy, czyli w dziale montażu.

W ofercie firmy Venture Industries znajdują się zarówno wentylatory przemysłowe, jak i te przeznaczone dla zwykłych domowników czy pracowników biura. Fabryka z Grudziądza wytwarza także odciągi, nagrzewnice oraz inne akcesoria elektryczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *