Fabryki w Polsce

Jak powstają wywrotki i urządzenia hakowe?

W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” gościmy w fabryce firmy Meiller w Niepołomicach. To znany na całym świecie producent wywrotek i urządzeń hakowych. Jak przebiega proces produkcji tych urządzeń? Wszystkiego dowiecie się z naszego programu.

Skrzynia, rama pomocnicza i układ hydrauliczny. To podstawowe elementy przy produkcji wywrotki. A jak wykonywane są podłączenia hydrauliczne i pneumatyczne? Jak wygląda uzbrajanie skrzyni? Zobaczycie w programie „Fabryki w Polsce”.

Wieloletnie tradycje

Wywrotka tylnozsypowa. Fot Meiller

Wywrotka tylnozsypowa. Fot Meiller

Firma Meiller jest obecna na rynku od 1850 roku. Lorenz Meiller – założyciel przedsiębiorstwa – zaczynał od kuźni, w której powstawały narzędzia budowlane i wciągarki dla gospodarki leśnej.

Dzisiaj Meiller to globalne przedsiębiorstwo, które swoje fabryki posiada m.in. na terenie Niemiec, Czech, Francji czy Rosji. Od 2007 roku firma jest obecna w podkrakowskich Niepołomicach.

W portfolio firmy znajdziemy różne produkty. Pracownicy firmy wytwarzają urządzenia hakowe, bramowe czy muldy do transportu asfaltu. Firma oferuje również sprzedaż wywrotek trójstronnych, tylnozasypowych i siodłowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *