Aktualności

#IndustryMeetcast: Jak zwiększyć efektywność energetyczną w fabrykach?

Efektywność energetyczna. To powinno być ważne zagadnienie w wielu zakładach produkcyjnych. Związane jest to nie tylko z wpływem na środowisko naturalne, ale także kwestią oszczędności w kosztach produkcji. Jak sobie radzą z tym polscy menadżerowie?

O tym rozmawiano w najnowszym odcinku Industry Meetcast. Gośćmi Andrzeja Tuchołki byli eksperci, którzy tematykę efektywności energetycznej znają bardzo dobrze. Wojciech Halkiewicz z firmy 7 bar to specjalista w dziedzinie techniki sprężonego powietrza, jest autorem wielu publikacji dotyczących racjonalnej produkcji i wykorzystania sprężonego powietrza.

– Pobór energii wzrasta, a nasze systemy konsumpcji są jak dziurawe garnki. Czy warto więc wlewać więcej wody do dziurawego garnka? Potencjał oszczędności znajdujący się w tzw. gospodarce energetycznej, to około 30% jej poboru. Aż tyle się jej marnuje – mówił w programie Wojciech Halkiewicz.

Drugi z ekspertów Industry Meetcast to Mateusz Bartczak, który specjalizuje się w odzysku ciepła od sprężarek i odbioru ciepła procesowego. Dzięki jego działaniom udało się uratować kilka megawatów mocy cieplnej.

W programie eksperci dyskutowali m.in. o nowej opłacie energetycznej i technice sprężonego powietrza. Rozmawiano także o edukacji zarządzających firm w zarządzaniu gospodarką. Na czym polega audyt energetyczny? Co to są „białe certyfikaty”? Warto usłyszeć obserwacje ekspertów w programie Industry Meetcast.

Atom będzie ratunkiem polskiej energetyki? Przedstawiamy różne stanowiska w dyskusji nad elektrownią jądrową

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *