Fabryki w Polsce

Jak powstaje homogenizator? [VIDEO]

Urządzenia mieszające i homogenizujące są potrzebne do ujednolicania substancji. To proces niezbędny podczas powstawania leków czy kosmetyków. Dlatego jednym z urządzeń, które z pewnością znajdziemy w zakładach tych branż jest homogenizator. W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” przedstawiamy Wam produkcję tego urządzenia.

Czy wiecie z jakich elementów składa się ta maszyna? Odwiedzimy wszystkie wydziały firmy Urliński, która zajmuje się produkcją homogenizatorów.  W naszym programie opowiemy o zadaniach robotyków, automatyków czy technologów. Zajrzymy także do działu projektowego, produkcji oraz montażu. Oglądajcie!

Urliński to firma, która powstała w 1984. Jej założyciel Andrzej Urliński od początku zajmował się  produkcją urządzeń procesowych.

– Dokładne przyjrzenie się problemom technologicznym podczas produkcji kosmetyków, pomogło mu znaleźć najlepsze rozwiązania. Dzięki innowacyjnym pomysłom oraz zaangażowaniu w udoskonalanie technik mieszania i homogenizacji, firma Urliński szybko stała się rozpoznawaną marką na rynku Polskim oraz w Europie, co w latach .80 było bardzo utrudnione ze względu na całkowity brak wsparcia ze strony władz, a niejednokrotnie także uniemożliwianie przedsiębiorcom prowadzenia własnej działalności gospodarczej – czytamy na stronie firmy.

Obecnie Urliński to jeden z liderów w branży urządzeń procesowych. Z jego produktów korzystają rozpoznawalne marki przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego, jak np. Soraya, Oriflame czy Aflofarm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *