Fabryki w Polsce

Jak powstaje KEBAB? [VIDEO]

Chyba nic nie zapewniło Turcji takiej popularności, jak to popularne danie. Dzisiaj budki, a często też restauracje z kebabami znajdziemy w każdym polskim mieście, ale też w wielu mniejszych ośrodkach. Dlatego w najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” zaglądamy za kulisy produkcji tego mięsnego przysmaku.

Naszą wizytę w zakładzie firmy Damak zaczynamy od śluzy sanitarnej. Dlaczego? Szerzej o znaczeniu tego urządzenia przeczytacie w jednym z haseł naszego słownika przemysłowego.

W kolejnych krokach przedstawimy również, m.in. dział utrzymania ruchu czy formowanie mięsa na stojakach. Jak uzyskać pożądany kształt mięsa? Co się dzieje z produktem w komorze szokowej? Na czym polega proces trybowania? Tego wszystkiego dowiecie się z odcinka programu „Fabryki w Polsce”.

Specjaliści od kebabu

Firma Damak posiada 3 zakłady produkcyjne, w których dziennie powstaje 100 ton wyrobu gotowego. Oprócz produkcji kebabu (wołowina, baranina, drób) pracownicy firmy dostarczają także elementy z kurczaka i cielęciny.

–  Sukces, jaki osiągnęliśmy jest wynikiem posiadania odpowiedniego parku maszynowego, profesjonalnych linii produkcyjnych oraz przestrzegania najwyższych procedur higienicznych. Przykładamy dużą wagę do ciągłego rozwoju – podkreśla firma Damak na swojej stronie internetowej.

Produkty firmy trafiają na rynek polski, ale także zagraniczny. Damak współpracuje z przedsiębiorstwami z m.in. Hiszpanii, Włoch, Niemiec czy Francji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *