Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Aktualności

Podyskutujmy o Przemyśle 4.0 poprzez Industry Meetcast. „Chcemy stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń”

O koncepcji Przemysłu 4.0 mówi się coraz częściej. Wciąż jednak wielu producentów i technologów nie zdaje sobie sprawy z możliwości i dostępnych rozwiązań, które mogłyby usprawnić ich produkcje. Nowy projekt Industry Meetcast ma pomóc w wymianie doświadczeń związanych z nowymi technologiami w przemyśle.

Przemysł 4.0 to koncepcja, która zakłada wprowadzenie najnowszych technologii w celu usprawnienia procesu produkcji. Chodzi, np. o systemy informatyczne, które pomagają w optymalizowaniu i kontroli produkcji czy bezprzewodową komunikację maszyn. Jednym z wyzwań Przemysłu 4.0 będzie niewątpliwie wdrożenie systemów sztucznej inteligencji.

W wielu polskich fabrykach widoczne są już nowoczesne rozwiązania. Jednak nadal niektórzy producenci nie wiedzą o dostępnych urządzeniach Przemysłu 4.0.

–  Często tak mocno ufamy pracy ludzi, że zapominamy o maszynach, systemach i algorytmach, które tę pracę mogą usprawnić – mówiła w wywiadzie dla portalu fabrykiwpolsce.pl Daria Biernacka z Polskiego Instytutu Rozwoju Biznesu.

Industry Meetcast

Aby zainteresować producentów (i nie tylko!) rozwiązaniami Przemysłu 4.0, Andrzej Tuchołka oraz Grzegorz Koblański uruchamiają Industry Meetcast. Podczas wirtualnego spotkania, wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w dyskusji on-line z zaproszonymi Gośćmi na tematy związane z Przemysłem 4.0.

– Obserwowaliśmy do tej pory próby wdrożenia automatyzacji czy cyfryzacji w wielu zakładach, ale jak większość z nas wie, cały ten proces szedł dość powoli. Nowe okoliczności sprawiły, że firmy zaczynają przyspieszać plany cyfryzacji, co jednak nie rozwiązuje nadrzędnego problemu – braku wiedzy na temat samych technologii i rozwiązań dostępnych na rynku – mówi Andrzej Tuchołka, inicjator projektu. Dodaje także: –  Industry Meetcast to nasza odpowiedź m.in. na ten problem, chcemy stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń, zainspirować i wciągnąć do dyskusji wszystkie zainteresowane strony – dodaje Andrzej Tuchołka, który jest wieloletnim praktykiem technologii Przemysłu 4.0.

Wydarzenia będą odbywać się co dwa tygodnie i są bezpłatne. „Fabryki w Polsce” są patronem medialnym tego projektu.

Pierwszy odcinek IndustryMeetcast na żywo: „Przemysł 4.0, czyli co zrobią firmy bez wielkich strategii?” odbędzie się 30 kwietnia o godzinie 11.00 . Tutaj link z dostępem do transmisji: https://www.youtube.com/channel/UCBAlqPhJWfig8rsNhE7L8dQ.

Z praktykami można także podyskutować w grupie Linkedin: https://www.linkedin.com/groups/12391780/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *