Technologie

Jak wygląda Rosomak po modernizacji? [ZDJĘCIA]

Rosomak to kołowy transporter opancerzony, który służy w polskiej armii od 2004 roku. Dlatego, aby nadal mógł spełniać swoje zadania, konieczna jest modernizacja pojazdu. Kilka dni temu na Jeziorze Rybnickim odbyła się prezentacja możliwości demonstratora ulepszonego Rosomaka.

Modernizacja wojskowego pojazdu odbywa się w trybie „Mid life Upgrade”. Jest to tzw. ulepszenie w połowie cyklu (życia), które wykonuje się w celu rozszerzenia użyteczności i możliwości urządzenia.

Podczas pokazu na Jeziorze Rybnickim pokazano możliwości pływania demonstratora. Zmodernizowany Rosomak został wyposażony m.in. w równoważnik masowy uzbrojenia.

W czasie prób sprawdzano szczelność pojazdu, pracę systemu napędowego oraz wyważenie konstrukcji. Obserwatorom z Inspektoratu Wojsk Lądowych z pewnością nie umknęło także zachowanie transportera podczas wykonywanych manewrów, w szczególności pokonywanie przeszkód wodnych.

Wojsko Polskie posiada ok. 900 Rosomaków w różnych wersjach. Najwięcej z nich to modele specjalistyczne, część pojazdów zawiera także wieżę Hitfist.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *