Częstochowski kombinat od środka. Fot. Liberty Częstochowa

Częstochowski kombinat od środka. Fot. Liberty Częstochowa

Aktualności

Szybciej pociąć -> sprawniej wysłać. Trwa modernizacja linii cięcia blach w Hucie Częstochowa

Wysyłka 55 tys. ton blach miesięcznie. To cel nowej strategii firmy Liberty Częstochowa, która jest właścicielem huty w tym mieście. Aby udało się osiągnąć zakładany wynik, w Częstochowie trwają prace modernizacyjne. Co zostanie zmienione?

Choć częstochowska huta posiadała dwie linie do cięcia blach, to tak naprawdę pracowała tylko jedna. Druga z nich (ostatnio remontowana w 2012 r.) była wykorzystywana tylko w sytuacjach awaryjnych. Kierownictwo Liberty Częstochowa postanowiło zmienić tę sytuację.

Od kwietnia praca na pełnych obrotach

Kilka dni temu rozpoczął się remont linii nr 1. W ramach modernizacji będą zmienione nożyce oraz taśmociągi. Zostanie także dokonany przegląd silników, samotoków oraz rusztów kontrolnych. Działania modernizacyjne mają wykonać służby utrzymania ruchu oraz wyspecjalizowane firmy zewnętrzne.

Po zakończeniu remontu linii nr 1, która tymczasowo będzie odpowiedzialna za cięcie blach, przyjdzie czas na modernizację linii nr 2. Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, to od kwietnia obie linie będą pracowały równocześnie. Dzięki temu zdecydowanie zwiększy się wysyłka zamówień z huty Liberty Częstochowa.

– Wyprodukowane blachy szybciej można będzie pociąć i przygotować do wysyłki na dwóch liniach. Poprzednio zdarzało się, że wyprodukowane już blachy musiały czekać na wysyłkę – mówi Jacek Noszczyk, rzecznik Liberty Częstochowa. Firma chce osiągnąć założenia nowej strategii, która zakłada wysyłkę 55 000 ton blach w ciągu miesiąca.

W związku z uruchomieniem dodatkowej linii zatrudnienie w częstochowskim zakładzie ma się powiększyć o trzydziestu nowych pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *