Mercedes

Mercedes

Aktualności

Kolejna inwestycja Mercedesa w Jaworze. To będzie pierwszy taki zakład na świecie

W dolnośląskim Jaworze Mercedes posiada już fabrykę silników oraz baterii elektrycznych. Motoryzacyjny gigant zdecydował się na kolejną inwestycję w tym mieście. Powstanie specyficzna w ogólnoświatowej skali fabryka.

Przedstawiciele Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej poinformowali, że doszło do sprzedaży terenu pod inwestycję. W Jaworze Mercedes zamierza utworzyć nowy zakład produkcyjny.

Producent podkreśla, że to pierwszy tego typu zakład na świecie. Bowiem w dolnośląskiej fabryce będą powstawać wyłącznie elektryczne pojazdy Mercedesa. Pracownicy nowego obiektu mają się specjalizować w budowie samochodów opartych na platformie VAN.EA.

Neutralna fabryka

mercedes jawor

Fabryka Mercedesa w Jaworze. Fot Media Daimler

Według WSSE w nowej fabryce Mercedesa pracę znajdzie 1500 osób.

Inwestycja jest warta ponad 1 miliard euro. Jak podkreśla producent środki mają być przeznaczone nie tylko na budowę, ale także na rozwój kompetencji pracowników.

Projekt zostanie zrealizowany według obowiązujących trendów środowiskowych. Fabryka będzie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Całe zapotrzebowanie na energię ma pochodzić ze źródeł odnawialnych, takich jak np. fotowoltaika, energia wiatrowa itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *