Fabryki w Polsce

Jak powstają narzędzia do produkcji okien? [VIDEO]

Jakość, wytrzymałość, precyzja. Takich właściwości wymaga się od przyrządów wykorzystywanych do produkcji okien. Aby zobaczyć, jak powstają te specjalistyczne narzędzia, odwiedziliśmy polską firmę – Frezwid ze Skawiny. Z produktów tej spółki korzystają europejskie marki z Francji, Niemiec czy Wielkiej Brytanii.

Narzędzia firmy Frezwid. Fot. Mat. pras.

Narzędzia firmy Frezwid. Fot. Mat. pras.

Jako pierwszy zobaczyliśmy biuro projektowe firmy. To tutaj za pomocą specjalistycznego oprogramowania tworzona jest koncepcja produktów. Czy wiecie z jakich materiałów wykonuje się narzędzia? O tym opowiedzieliśmy w programie Fabryki w Polsce.

Następnie odwiedziliśmy różne działy, w których obrabiane są kolejne elementy narzędzi. Zobaczyliśmy pracę tokarek wielozadaniowych oraz frezarek trzyosiowych i pięcioosiowych. Gdy wszystkie części zostały wyprodukowane, można przejść do łączenia korpusu z ostrzem. W naszym materiale dowiecie się, jak przeprowadzany jest ten proces.

Jak w praktyce wykorzystywane są narzędzia, które zostały wyprodukowane w skawińskiej fabryce? To także możecie zobaczyć w programie Fabryki w Polsce. Przedstawiliśmy Wam proces zgrzewania okien z zastosowaniem podpór Frezwid czy frezowanie słupków okiennych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *