Aktualności

Kolejna udana współpraca PKP Intercity-FSP. Flota przewoźnika bogatsza o 10 wagonów restauracyjnych [ZDJĘCIA]

1,2 miliarda złotych brutto. To łączna kwota umów, które z PKP Intercity zawarła spółka H. Cegielski-Fabryka Pojazdów Szynowych. Poznańska firma z tradycjami przeprowadziła w pociągach grupy kolejną modernizację. Warto podkreślić, że pomimo pandemii zamówienie udało się zrealizować przed planowanym terminem.

W ramach modernizacji pracownicy FSP przeprowadzili modernizację dziesięciu wagonów restauracyjnych. Wagony zostały wyposażone w 12 stolików i 36 miejsc siedzących. W pojazdach zainstalowano klimatyzację oraz wzmacniacze telefonii komputerowej, a  oprócz tego pasażerowie będą mogli skorzystać z darmowego internetu.

Tak wyglądają zmodernizowane wagony. Fot. PKP Intercity

Tak wyglądają zmodernizowane wagony. Fot. PKP Intercity

Wagony zostały przystosowane do jazdy z prędkością 160 km/h.

– Cieszę się, że mimo trudności związanych z realizacją kontraktu spowodowanych pandemią udało nam się wykonać zamówienie przed ustalonym z Zamawiającym terminem. Jestem przekonana, że zmodernizowane wagony oferujące wiele nowoczesnych i komfortowych rozwiązań będą dobrze służyły PKP Intercity – powiedziała Małgorzata Rogalewicz, pełniąca obowiązki Prezesa Zarządu H. Cegielski – Fabryki Pojazdów Szynowych.

To nie pierwsza umowa pomiędzy PKP Intecity a FSP. Pod koniec ubiegłego roku poznańska spółka dostarczyła przewoźnikowi 90 unowocześnionych wagonów, które zostały wyposażone w m.in. system informacji pasażerskiej. W przyszłym roku firma z Wielkopolski dostarczy PKP Intercity nowe wagony oraz przeprowadzi modernizację 13 lokomotyw manewrowych.

H Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych to jedna z najstarszych firm na polskim rynku kolejowym. W 2010 roku przedsiębiorstwo weszło do grupy Agencji Rozwoju Przemysłu. Obecnie jest jednym z liderów wśród polskich producentów i dostawców wagonów osobowych i sypialnych, dostosowanych do różnych prędkości.

O ciekawej historii i twórcy zakładów Cegielskiego możecie przeczytać na naszym portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *