Wódka

Wódka

Aktualności

Maspex przejmuje polskie marki

To będzie wielka transakcja. Jeżeli Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyrazi zgodę, to grupa Maspex z Wadowic dokona przejęcia legendarnych marek spożywczych. – Długo czekaliśmy na taki projekt. Mocno wierzyliśmy, że kiedyś uda nam się zrealizować przejęcie, które w sposób skokowy zwiększy skalę naszego biznesu, podwoi nasze obroty – twierdzi Krzysztof Pawiński, współwłaściciel Maspeksu.

Grupa Maspex to właściciel 67 marek. Wiele z nich kojarzycie ze sklepowych półek. To choćby popularny napój Tymbark, znana marka makaronu Lubella czy przetwory owocowe i dania gotowe marki Łowicz. Jeżeli najnowsze przejęcie się powiedzie, do Maspeksu dołączą kolejne popularne produkty.

Alkoholowe przejęcie

Siedziba Maspex. Fot. maspex.com.

Siedziba Maspex. Fot. maspex.com.

Firma z Wadowic podpisała umowę z Roust Corpopration na zakup jej spółki – CEDC. To lider na rynku wódki oraz największy importer zagranicznych alkoholi w Polsce.

Jeżeli transakcja dojdzie do skutku, Maspex stanie się właścicielem wielu znanych polskich produktów na całym świecie. Chodzi o m.in. wódkę Żubrówkę, Soplicę, Absolwent czy Bols. CEDC jest także dystrybutorem win Carlo Rossi oraz takich alkoholi jak m.in. Grant’s, Tullamore czy Metaxa. Spółka prowadzi produkcję w fabrykach w Obornikach i Białymstoku.

– Wchodzimy w całkowicie nowy, ale bardzo interesujący segment rynku i poszerzamy nasze portfolio o kolejne kultowe polskie marki w tym Żubrówkę – legendarną polską wódkę, znaną na całym świecie. Ich bezdyskusyjna siła rynkowa – pozycja i znajomość oraz to, że będą skupione w jednych rękach to kolejne atrybuty transakcji.  To już nasza 20 akwizycja – piękne zwieńczenie 30 lat historii Maspeksu – dodaje prezes Pawiński.

Dzięki umowie na zakup CEDC, Maspex stanie się największa polską grupą spożywczą. Obroty Grupy przekroczą 11 mld zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *