Wódka

Wódka

Aktualności

Kultowe marki znów w polskich rękach. Maspex przejmuje od Rosjan CEDC

W obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę rozpoczął się bojkot marek i towarów tego państwa. Do grupy produktów rosyjskich nie możemy zaliczać już Żubrówki czy Soplicy. Dlaczego? Stało się to, o czym informowaliśmy kilka miesięcy temu. Wadowicka grupa Maspex przejęła od Rosjan spółkę CEDC.

Żubrówka, Soplica, Absolwent czy Bols. Takie marki na rynku alkoholi wysokoprocentowych stały się własnością Grupy Maspex. Oprócz tego firma będzie także dystrybutorem win Carlo Rossi, Frontera, Barefoot i Gancia oraz alkoholi kolorowych: Grant’s, Glenfiddich i Tullamore D.E.W., Metaxa, Jȁgermeister, Cointreau, Campari, Aperol, czy Remy Martin.

Ambitne plany

Siedziba Maspex. Fot. maspex.com.

Siedziba Maspex. Fot. maspex.com.

Choć ogłoszenie transakcji zbiegło się z rosyjską agresją, to sam proces przejęcia CEDC zaczął się o wiele wcześniej.

W związku z nabyciem firmy CEDC powstanie kolejna jednostka biznesowa – Business Unit Spirits. Spółka ma zachować niezależność biznesową. Natomiast produkcja alkoholi będzie odbywać się w zakładach na terenie Obornik oraz Białegostoku.

Dzięki transakcji Maspex stanie się największą grupą spożywczą. Jej obroty mogą przekroczyć kwotę 11 mld zł. Obecnie firma w swoim portfolio posiada 63 marki. Wiele z nich jest powszechnie znanych, to choćby Kubuś, Lubella czy Łowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *