ABB to jeden ze światowych liderów w dziedzinie automatyki przemysłowej, robotyki i energetyki. Kilka dni temu resort podpisał umowę o współpracy z firmą ABB, która dotyczy strategicznej współpracy w obszarze nowych technologii. – Jej celem jest m.in. przyspieszenie procesu wdrażania najnowszych metod produkcji w polskich przedsiębiorstwach i podwyższanie ich kompetencji w budowaniu nowoczesnej gospodarki opartej na innowacyjności – czytamy w komunikacie MPiT.
Jedną z płaszczyzn współpracy będzie Platforma Przemysłu Przyszłości. Dzięki tej inicjatywie takie firmy, jak ABB będą mogły wśród polskich przedsiębiorców promować innowacyjne czy interoperacyjne rozwiązania np. z zakresu Przemysłu 4.0, automatyzacji i robotyzacji.
– Promowane w ramach Platformy Przemysłu Przyszłości technologie cyfrowe są siłą napędową innowacyjnego przemysłu, oferują nowe możliwości biznesowe oraz pozwalają zwiększać produktywność, efektywność energetyczną i bezpieczeństwo operacji – mówi Paweł Łojszczyk, prezes zarządu, dyrektor zarządzający ABB w Polsce
Platforma Przemysłu Przyszłości rozpocznie swoją działalność jeszcze w I kwartale 2019 roku.
– Porozumienie wzmocni współpracę w wielu wspólnych dziedzinach. Polskie firmy, uczelnie i instytucje naukowe będą mogły skorzystać z najnowszych badań i technologii,co bezpośrednio przełoży się na wyższych poziom rozwoju naszej gospodarki – dodał wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa
ABB jest technologicznym liderem w sieciach energetycznych, produktach elektryfikacji, automatyce przemysłowej, robotyce i systemach napędowych, obsługującym klientów z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury na całym świecie. Grupa ABB zatrudnia około 147 000 pracowników w ponad 100 krajach świata, z czego ponad 8000 w 14 zakładach produkcyjnych i 25 biurach w Polsce . Rocznie firma inwestuje nad Wisłą około 100 mln zł.
Dodaj komentarz