Praca w fabrykach

Operator –> brygadzista –> technolog -> koordynator utrzymania ruchu. Kariera w firmie Denso Thermal Systems

Tym razem program „Akcja rekrutacja” zagościł w Denso Thermal Systems Polska w Tychach. Firma jest częścią międzynarodowego koncernu, w którym wytwarzane są komponenty dla przemysłu motoryzacyjnego. W materiale filmowym przedstawiliśmy wypowiedzi pracowników, którzy opowiedzieli o swojej pracy i predyspozycjach zawodowych. – Pracę w Denso cenię za to, że daje mi możliwość rozwoju oraz stawia przede mną ambitne cele – mówi Marek Mołot, obecnie koordynator utrzymania ruchu, choć zaczynał pracę jako operator linii montażowych.

Pracownicy tyskiej fabryki wytwarzają takie produkty jak: systemy sterowania do układów napędowych, układy elektroniczne, systemy grzewcze, systemy informacji i bezpieczeństwa czy małe silniki. Produkty Denso trafiają do firm przemysłu motoryzacyjnego.

W zakładzie produkcyjnym Denso pracuje ok. 500 osób. W naszym materiale filmowym o swojej pracy opowiedzieli specjalista ds. BHP, brygadzista (lider zespołu) oraz koordynator utrzymania ruchu.

Dlaczego zdecydowali się na pracę w Denso? – Jest to firma, która ma bardzo duży potencjał. Myślę, że mam tu  szansę na rozwój – zauważa Wojciech Kosiński, specjalista ds. BHP w Denso Thermal Systems Polska.

– Cenię sobie tutaj otwartość ludzi i koleżeńskość. Wszyscy sobie pomagamy. To zgrana i sprawna ekipa. Ważne znaczenie miała dla mnie także możliwość awansu, który umożliwiła mi firma Denso – dodaje brygadzista Michał Kosałka.

Rzeczywiście w Denso jest wielu pracowników, którzy zaczynali w dziale produkcji, a obecnie spełniają swoje zadania na stanowiskach kierowniczych lub zarządzających.

Warto również wspomnieć, że pierwszeństwo w firmie ma rekrutacja wewnętrzna. Podczas corocznych ocen pracowników, kierownictwo firmy pyta ich o możliwość przeniesienia do innego wydziału. – Jeżeli pojawi nam się wakat w danym dziale, w pierwszej kolejności oferujemy przeniesienie naszemu pracownikowi. Jeżeli wewnątrz firmy nie znajdziemy chętnych to zaczynamy proces rekrutacji zewnętrznej – mówi Weronika Josiek, lider projektu Employer Branding w Denso.

W naszym materiale filmowym wspominamy również o ciekawym projekcie zarządzania talentami.

Pracę w Denso Thermal Systems Polska może podjąć każdy. Firma oferuje również program praktyk dla uczniów oraz płatne staże dla studentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *