Praca w fabrykach

Operator –> brygadzista –> technolog -> koordynator utrzymania ruchu. Kariera w firmie Denso Thermal Systems

Tym razem program „Akcja rekrutacja” zagościł w Denso Thermal Systems Polska w Tychach. Firma jest częścią międzynarodowego koncernu, w którym wytwarzane są komponenty dla przemysłu motoryzacyjnego. W materiale filmowym przedstawiliśmy wypowiedzi pracowników, którzy opowiedzieli o swojej pracy i predyspozycjach zawodowych. – Pracę w Denso cenię za to, że daje mi możliwość rozwoju oraz stawia przede mną ambitne cele – mówi Marek Mołot, obecnie koordynator utrzymania ruchu, choć zaczynał pracę jako operator linii montażowych.

Pracownicy tyskiej fabryki wytwarzają takie produkty jak: systemy sterowania do układów napędowych, układy elektroniczne, systemy grzewcze, systemy informacji i bezpieczeństwa czy małe silniki. Produkty Denso trafiają do firm przemysłu motoryzacyjnego.

W zakładzie produkcyjnym Denso pracuje ok. 500 osób. W naszym materiale filmowym o swojej pracy opowiedzieli specjalista ds. BHP, brygadzista (lider zespołu) oraz koordynator utrzymania ruchu.

Dlaczego zdecydowali się na pracę w Denso? – Jest to firma, która ma bardzo duży potencjał. Myślę, że mam tu  szansę na rozwój – zauważa Wojciech Kosiński, specjalista ds. BHP w Denso Thermal Systems Polska.

– Cenię sobie tutaj otwartość ludzi i koleżeńskość. Wszyscy sobie pomagamy. To zgrana i sprawna ekipa. Ważne znaczenie miała dla mnie także możliwość awansu, który umożliwiła mi firma Denso – dodaje brygadzista Michał Kosałka.

Rzeczywiście w Denso jest wielu pracowników, którzy zaczynali w dziale produkcji, a obecnie spełniają swoje zadania na stanowiskach kierowniczych lub zarządzających.

Warto również wspomnieć, że pierwszeństwo w firmie ma rekrutacja wewnętrzna. Podczas corocznych ocen pracowników, kierownictwo firmy pyta ich o możliwość przeniesienia do innego wydziału. – Jeżeli pojawi nam się wakat w danym dziale, w pierwszej kolejności oferujemy przeniesienie naszemu pracownikowi. Jeżeli wewnątrz firmy nie znajdziemy chętnych to zaczynamy proces rekrutacji zewnętrznej – mówi Weronika Josiek, lider projektu Employer Branding w Denso.

W naszym materiale filmowym wspominamy również o ciekawym projekcie zarządzania talentami.

Pracę w Denso Thermal Systems Polska może podjąć każdy. Firma oferuje również program praktyk dla uczniów oraz płatne staże dla studentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *