Technologie

Automatyczny magazyn w VW Poznań. „Jesteśmy w stanie szybciej reagować” [ZDJĘCIA]

Dotychczas, jeżeli kierownictwo Volkswagena Poznań chciało zapewnić ciągłość produkcji, każdego dnia musiało odbyć się czternaście kursów ciężarówek na trasie Poznań-Swarzędz. Dzięki najnowszej technologii logistycznej nie będzie to konieczne. Nowy, automatyczny magazyn ma nie tylko zapewnić ciągłość produkcji, ale także zwiększyć wydajność magazynu. W jaki sposób?

W nowej hali logistycznej VW Poznań został uruchomiony automatyczny magazyn mniejszych podzespołów samochodowych. W obiekcie, który był budowany przez rok, można składować 43 tys.  pojemników i kartonów.

Nowoczesny magazyn został zlokalizowany obok hal montażu, przez co nie ma potrzeby kursowania samochodów ciężarowych na linii Poznań-Swarzędz. –  Jesteśmy teraz w stanie szybciej reagować na potrzeby linii montażowych i nie jesteśmy narażeni na możliwe zakłócenia w dostawach części pomiędzy zakładem w Poznaniu Antoninku i magazynem zewnętrznym – mówi Dietmar Mnich Prezes Zarządu Volkswagen Poznań.

Twister i cztery układnice

Automatyczny magazyn w VW Poznań. Fot. VW Poznań

Automatyczny magazyn w VW Poznań. Fot. VW Poznań

W nowej hali pracują cztery układnice, które poruszają się z prędkością ponad 6 metrów na sekundę.

Warto również wspomnieć o technologii Twister. To innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na jednoczesne przemieszczanie się czterech pojemników w regale.

Na powierzchni obiektu ok. 1200 m2 można składować ok. 43 000 pojemników i kartonów KLT, na regałach wysokości ponad 9 metrów. Pozostałe ok. 3000 m2 powierzchni zajmują linie przenośników, strefy przyjęć i wydawania towarów oraz strefa składowania pustych pojemników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *