Fabryki w Polsce

Nowe technologie w procesach cięcia, gięcia, spawania i lakierowania [VIDEO]

W najnowszym odcinku programu Fabryki w Polsce odwiedziliśmy zakład firmy Protech z Zatora. Pracownicy tej firmy o obróbce blachy wiedzą w zasadzie wszystko. Zobaczcie, w jaki sposób wykonują swoje zadania.  

Naszą podróż po małopolskiej fabryce zaczęliśmy od zautomatyzowanego magazynu firmy. Bowiem tutaj dostarcza się blachę, która następnie jest obrabiana. Z takiego materiału może powstać, np. kocioł grzewczy.

Pokazaliśmy Wam procesy cięcia i gięcia materiału. W firmie Protech tą czynność wykonują roboty. Rola operatora polega na prawidłowym wpisaniu żądanych parametrów do systemu. Czy wiecie, za co w firmie odpowiada wykrawarka młoteczkowa? Odpowiedź poznacie w naszym programie.

Następny krok to spawanie, które w zatorskiej fabryce można wykonać na dwa sposoby – ręcznie albo za pomocą robotów. Te drugie urządzenia są bardziej wydajne, potrafią także dotrzeć w trudnodostępne miejsca.

Następnie autonomiczne wózki, które mają zaprogramowaną trasę, zawożą obrobiane produkty do śrutowania, odtłuszczania i malowania. W naszym programie przedstawiliśmy Wam także, jak przebiega montaż produktów. W tym przypadku pracownicy firmy Protech potrafią złożyć jeden produkt w ciągu ośmiu minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *