Aktualności

Na Ukrainę trafiły polskie karabiny. Wiemy, jak są produkowane! [VIDEO]

W ramach wsparcia dla ukraińskiego wojska trafia do nich broń z różnych państw NATO, w tym z Polski. TO choćby drony FlyEye, które mają na swoim koncie niejedną rosyjską instalację. Kilka dni temu świat mediów obiegła informacja, że Ukraińcy korzystają także z polskich karabinów. Są one dobrze nam znane, bowiem ich produkcję, pokazaliśmy w jednym z odcinków programu „Fabryki w Polsce”.

W serwisie Twitter opublikowano nagranie, na którym ukraiński żołnierz trzyma karabin. To polski MSBS Grot C16A2, który powstaje w  Fabryce Broni w Radomiu.Z nagrania wynika, że Ukraińcy są bardzo zadowoleni z „usług” polskiego sprzetu. Żołnierz zauważa, że karabin jest wygodny, praktyczny i lekki.

MSBS Grot C16A2. Z takiej broni korzystają ukraińscy żołnierze. Fot. Fabryka Broni

MSBS Grot C16A2. Z takiej broni korzystają ukraińscy żołnierze. Fot. Fabryka Broni

Rzeczywiście popularny Grot waży ok. 3,8 kg. Jego zasięg wynosi ok. 500 metrów, a początkowa prędkość pocisku to 890 m/s.

Z karabinu można korzystać, zarówno w układzie klasycznym, jak i bezkolbowym. Jego konstrukcja oparta jest na wspólnej komorze zamkowej.

Kilka miesięcy temu odwiedziliśmy fabrykę, w której powstaje karabin Grot. W radomskiej Fabryce Broni działa 70 urządzeń CNC i 130 innych maszyn. Jak przebiega wycinanie szkieletu broni? Na co trzeba zwrócić uwagę podczas montażu lufy i przyrządów celowych? Zobaczcie, jak produkowana jest broń, która odstrasza rosyjskiego agresora! [odcinek prezentujemy u góry strony]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *