Fabryki w Polsce

Jak powstają okna drewniano-aluminiowe? [VIDEO] Zobaczcie fabrykę FAKRO

Firma FAKRO z Nowego Sącza to jeden z tych producentów, który reklamuje solidność polskiej marki. Dlatego okna z Sądecczyzny sprzedają się w pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Aby zobaczyć, jak są produkowane, odwiedziliśmy zakład polskiego producenta.

W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” przedstawiamy Wam proces powstawania okien drewniano-aluminiowych. To technologiczna nowość, która umożliwia połączenie wyjątkowej powierzchni z ważnymi właściwościami.

Kantówka, szlifowanie i montaż

Naszą podróż po fabryce FAKRO zaczynamy od obróbki drewna z czterech stron, czyli od

HST okna pionowe Fakro

HST okna pionowe FAKRO

strugarki. Efektem obróbki jest kantówka, która następnie na maszynach CNC przechodzi przez frezowanie, czopowanie i profilowanie elementów. W zakładach producenta z Nowego Sącza znajdziemy ponad siedemdziesiąt urządzeń, które służą do prawidłowej obróbki drewna.

Ważnym elementem procesu powstawania okna jest sklejanie elementów. Dzięki naciskowi prasy – mamy ramy i skrzydła okienne. Następnie przyszedł czas na szlifowanie i impregnację.

Równocześnie w fabryce FAKRO odbywa się opracowanie okładzin aluminiowych, które następnie zostaną połączone z drewnianą obudową. Wszystko to możecie zobaczyć w najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *