Port w Gdańsku. Fot. www.portgdansk.pl

Port w Gdańsku. Fot. www.portgdansk.pl

Aktualności

Rośnie znaczenie Portu Gdańsk

81 mln ton. Taka wielkość przeładunku przeszła w 2023 r. przez Port Gdańsk. Polski obiekt systematycznie pnie się do góry w klasyfikacji europejskich portów. Port Gdańsk obecnie znajduje się na dziewiątym miejscu pod względem wielkości przeładunku i wyprzedził Marsylię oraz Amsterdam

W porównaniu do 2022 r. Port Gdańsk przyjął o 19% więcej przeładunku. Rosną też obroty pomorskiego obiektu. Względem poprzedniego roku zyski wzrosły o 224 mln zł.

Najbardziej na dobry wynik gdańskiego portu miały wpływ paliwa płynne. W ostatnim czasie, z powodu wojnie na Ukrainie, to w pomorskim obiekcie zabezpieczane są potrzeby rafineryjne Polski i naszych sąsiadów.

– Jak widać, umiemy w pełni wykorzystywać dostęp do morza. Ufam, że port w Gdańsku w perspektywie kilku najbliższych lat przekroczy barierę 100 mln ton przeładunków i będzie liderem na Bałtyku, nie tylko kontenerowym. Liczę na to, że będzie mógł konkurować jak równy z równym z portami ze ścisłej europejskiej czołówki – twierdz Łukasz Malinowski, prezes zarządu Morskiego Portu Gdańsk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *