Fabryka w Kostrzynie. Fot. Arctic Paper

Fabryka w Kostrzynie. Fot. Arctic Paper

Aktualności

Nowa fabryka w Kostrzynie. Perspektywiczna branża stawia obiekt za 70 mln zł

Opakowania z formowanego włókna celulozowego. Zapewne niewiele mówi Wam specyfika tego produktu. To rodzaj opakowań odpornych na wysoką temperaturę, przez co idealnie nadają się do zapakowania dań gotowych – dzisiaj bardzo popularnych. Wytworem tego typu produktów zajmą się pracownicy nowej fabryki, która będzie powstawać na terenie Kostrzyna nad Odrą.

Fot. Arctic Paper

Fot. Arctic Paper

Nowy zakład ma być wspólną inwestycją Arctic Paper oraz Rottneros. Pierwsza z firm to producent wysokiej jakości papieru graficznego, z kolei Rottneros to przedsiębiorstwo wytwarzające pulpę celulozową.

– W ramach współpracy łączymy korzystną lokalizacje z istniejącą infrastrukturę Arctic Paper z technologicznym know-how Rottneros, co przyniesie korzyści obu firmom – czytamy w komunikacie prezesów Arctic Paper i Rottneros.

Prezesi obu firm nie ukrywają także, że decyzja o budowie nowej fabryki jest podyktowana rosnącym popytem na opakowania z formowanego włókna celulozowego. W kostrzyńskiej fabryce będą wytwarzane m.in. opakowania wysokobarierowe, które sprawdzają się do pakowania produktów w atmosferze modyfikowanej (zapewnia wydłużony okres przydatności spożycia).

Fabryka powstanie obok istniejących zakładów Arctic Paper w Kostrzynie. Koszt budowy to ok. 15 mln euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *