Zakład Smurfit Kappa. Fot. Smurfit Kappa

Zakład Smurfit Kappa. Fot. Smurfit Kappa

Aktualności

Inwestycja za 100 mln zł. „Fabryka w Pruszkowie to integralna cześć naszego biznesu”

Podwojenie produkcji. Poprawa konkurencyjności na rynku. Nowe portfolio. Takie cele stawiane są przed nową inwestycją Smurfit Kappa. W Pruszkowie nastąpi rozbudowa fabryki warta 25 mln euro. Co się zmieni w mazowieckim zakładzie?

W listopadzie ubiegłego roku kierownictwo Smurfit Kappa podjęło decyzję o podwyższeniu kapitału firmy o 660 milionów euro (w 2020 r. przychody firmy wynosiły 8,5 mld euro). Megafabryka w Pruszkowie to element przyśpieszonego programu inwestycji kapitałowych.

Firma jest producentem opakowań z tekstury falistej oraz opakowań typu bag in box.

Nowe urządzenia i ekologia

Rozbudowa zakładu w Pruszkowie będzie oznaczała zwiększenie powierzchni obiektu do 37,5 tys. m2. Dzięki temu fabryka na Mazowszu będzie jednym z większym zakładów firmy w Europie.

W nowym zakładzie zostanie uruchomiona innowacyjna tekturnica oraz nowe maszyny przetwórcze. Firma, rozpoczynając inwestycję, stawia także na optymalizację logistyki, dlatego w ramach projektu powstanie magazyn wyrobów gotowych, w którym będzie możliwość składowania 12 tys. palet.

Nowy projekt ma również na względzie normy prośrodowiskowe, które mają coraz większe znacznie w krajach Unii Europejskiej. Inwestycja w Pruszkowie przyczyni się, m.in. do zredukowania emisji dwutlenku węgla o ponad 50 ton rocznie.

Rozbudowa zakładu zacznie się w lipcu tego roku i zakończy w 2022 r. Dzięki inwestycji powstanie 25 miejsc pracy.

Reagować na potrzeby klientów

Pracownicy fabryki z Pruszkowa wytwarzają takie produkty,  jak opakowania konsumenckie, przemysłowe, a także te dedykowane sieciom handlowym. Celem nowej inwestycji jest powiększenie portfolio produktów oraz poprawa konkurencyjności na rynku.

– Ta znacząca inwestycja podkreśla strategiczne zaangażowanie Smurfit Kappa w Polsce, jak i w Europie Wschodniej. Fabryka w Pruszkowie stanowi integralną część naszego biznesu, a jej rozbudowa pozwoli nam reagować w efektywny i zrównoważony sposób na zmieniające się potrzeby nowych i obecnych klientów we wszystkich kluczowych sektorach – twierdzi Saverio Mayer, CEO Smurfit Kappa Europa

Na całym świecie Smurfit Europa posiada 350 fabryk, w których zatrudnia 46 tys. osób.’

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *